Hjullastare
JCB 409

Fast pris plus moms
41 574 €
(49 473 € brutto)
TillverkningsÄr
2016
Skick
Begagnad (helt fungerande)
Plats
Eltmann Tyskland
Hjullastare JCB 409
Hjullastare JCB 409
Hjullastare JCB 409
Hjullastare JCB 409
Hjullastare JCB 409
Hjullastare JCB 409
Hjullastare JCB 409
Hjullastare JCB 409
Hjullastare JCB 409
Hjullastare JCB 409
Hjullastare JCB 409
Hjullastare JCB 409
Hjullastare JCB 409
more Images
JCB 409
JCB 409
JCB 409
JCB 409
JCB 409
JCB 409
JCB 409
JCB 409
JCB 409
JCB 409
JCB 409
JCB 409
JCB 409

GrundlÀggande data

Beteckning:
Hjullastare
Tillverkare:
JCB
Modell:
409
Fordonnummer:
2093518
TillverkningsÄr:
2016
Skick:
bra (begagnad)
Funktionalitet:
helt fungerande
Drifttimmar:
983 h

Pris och plats

Fast pris plus moms
41 574 €
(49 473 € brutto)
Plats:
Industriestraße 29 Industrie- & Baumaschinen Autohaus - Nutzfahrzeuge, 97483 Eltmann, Deutschland Tyskland
Ringa

Tekniska detaljer

MÄtt och vikt

Totalvikt:
5 990 kg
Driftsvikt:
6 031 kg

Motor och vÀxellÄda

BrÀnsletyp:
diesel

Axlar och hjul

DĂ€cksstorlek:
405/70r20
Fyrhjulsdrift

Utrustning

SlÀpvagnskoppling Extra strÄlkastare

Redskap

Skopvolym:
1,2 mÂł
Pallgafflar Standardskopa

Dokumentation och certifiering

UVV sÀkerhetskontroll

Fler detaljer

Effekt:
56 kW (76,14 hk)
FĂ€rg:
gul
Lyftkapacitet:
3,2 kg/m
Lastkapacitet:
1 792 kg
Hytt

Erbjudandets detaljer

Annons-ID:
A216-71-888
Uppdatering:
senast den 08.04.2026

Beskrivning

Utrustning / Tekniska data:

- Komfortkabin med vÀrme
Knjdpfx Asyzn Tusguec
- Förberedelse för radio
- ArbetsstrÄlkastare fram och bak
- Hydraulisk snabbvÀxlare

Annonsen har översatts automatiskt. ÖversĂ€ttningsfel kan förekomma.

Leverantör

Senast online: IgÄr

Registrerad sedan: 2004

297 Annonser online

Trustseal icon
Ringa

Skicka förfrÄgan

Markus 
Tyskland
Österrike
Schweiz
Förenta staterna
Förenade kungariket
Frankrike
Belgien
Spanien
Mexiko
Italien
NederlÀnderna
Polen
Ryska federationen
Vitryssland (Belarus)
Ukraina
Estland
Turkiet
Nya Zeeland
Irland
Tjeckien
Danmark
Finland
Sverige
Norge
Luxemburg
Grekland
Litauen
Lettland
Island
Portugal
Brasilien
Venezuela
Argentina
Ungern
Slovakien
RumÀnien
Moldavien
Slovenien
Serbien
Montenegro
Albanien
Kroatien
Bulgarien
Nordmakedonien
Bosnien och Hercegovina
Israel
Egypten
Marocko
Indien
Indonesien
Sydkorea
Japan
Thailand
Malaysia
Vietnam
Kina, Folkrepubliken
Taiwan
Iran
Bangladesh
FörfrÄgan kunde inte skickas. Försök igen senare.

Telefon & Fax

+49 9522 ... annonser
Dessa annonser kan ocksÄ vara av intresse för dig.
SmÄannons
JCB 409 - begagnad - JCB 409 -gebraucht-
JCB 409 - begagnad - JCB 409 -gebraucht-
JCB 409 - begagnad - JCB 409 -gebraucht-
JCB 409 - begagnad - JCB 409 -gebraucht-
JCB 409 - begagnad - JCB 409 -gebraucht-
JCB 409 - begagnad - JCB 409 -gebraucht-
JCB 409 - begagnad - JCB 409 -gebraucht-
JCB 409 - begagnad - JCB 409 -gebraucht-
JCB 409 - begagnad - JCB 409 -gebraucht-
JCB 409 - begagnad - JCB 409 -gebraucht-
JCB 409 - begagnad - JCB 409 -gebraucht-
JCB 409 - begagnad - JCB 409 -gebraucht-
JCB 409 - begagnad - JCB 409 -gebraucht-
JCB 409 - begagnad - JCB 409 -gebraucht-
more images
Tyskland Oerel
941 km
JCB 409 - begagnad -
JCB409 -gebraucht-
Ringa
SmÄannons
JCB 409 NY 40 km/h JCB 409 NEU 40 km/h
JCB 409 NY 40 km/h JCB 409 NEU 40 km/h
JCB 409 NY 40 km/h JCB 409 NEU 40 km/h
JCB 409 NY 40 km/h JCB 409 NEU 40 km/h
JCB 409 NY 40 km/h JCB 409 NEU 40 km/h
JCB 409 NY 40 km/h JCB 409 NEU 40 km/h
JCB 409 NY 40 km/h JCB 409 NEU 40 km/h
JCB 409 NY 40 km/h JCB 409 NEU 40 km/h
JCB 409 NY 40 km/h JCB 409 NEU 40 km/h
JCB 409 NY 40 km/h JCB 409 NEU 40 km/h
JCB 409 NY 40 km/h JCB 409 NEU 40 km/h
more images
Tyskland Oerel
941 km
JCB 409 NY 40 km/h
JCB409 NEU 40 km/h
Ringa
SmÄannons
JCB 409 NY 40 km/h JCB 409 NEU 40 km/h
JCB 409 NY 40 km/h JCB 409 NEU 40 km/h
JCB 409 NY 40 km/h JCB 409 NEU 40 km/h
JCB 409 NY 40 km/h JCB 409 NEU 40 km/h
JCB 409 NY 40 km/h JCB 409 NEU 40 km/h
JCB 409 NY 40 km/h JCB 409 NEU 40 km/h
JCB 409 NY 40 km/h JCB 409 NEU 40 km/h
JCB 409 NY 40 km/h JCB 409 NEU 40 km/h
JCB 409 NY 40 km/h JCB 409 NEU 40 km/h
JCB 409 NY 40 km/h JCB 409 NEU 40 km/h
more images
Tyskland Bredenbek
833 km
JCB 409 NY 40 km/h
JCB409 NEU 40 km/h
Ringa
SmÄannons
JCB 409 NY 40 km/h KLIMATANLÄGGNING A/C JCB 409 NEU 40 km/h KLIMA A/C
JCB 409 NY 40 km/h KLIMATANLÄGGNING A/C JCB 409 NEU 40 km/h KLIMA A/C
JCB 409 NY 40 km/h KLIMATANLÄGGNING A/C JCB 409 NEU 40 km/h KLIMA A/C
JCB 409 NY 40 km/h KLIMATANLÄGGNING A/C JCB 409 NEU 40 km/h KLIMA A/C
JCB 409 NY 40 km/h KLIMATANLÄGGNING A/C JCB 409 NEU 40 km/h KLIMA A/C
JCB 409 NY 40 km/h KLIMATANLÄGGNING A/C JCB 409 NEU 40 km/h KLIMA A/C
JCB 409 NY 40 km/h KLIMATANLÄGGNING A/C JCB 409 NEU 40 km/h KLIMA A/C
JCB 409 NY 40 km/h KLIMATANLÄGGNING A/C JCB 409 NEU 40 km/h KLIMA A/C
more images
Tyskland Bredenbek
833 km
JCB 409 NY 40 km/h KLIMATANLÄGGNING A/C
JCB409 NEU 40 km/h KLIMA A/C
Ringa
SmÄannons
JCB 409 begagnad JCB 409 gebraucht
JCB 409 begagnad JCB 409 gebraucht
JCB 409 begagnad JCB 409 gebraucht
JCB 409 begagnad JCB 409 gebraucht
JCB 409 begagnad JCB 409 gebraucht
JCB 409 begagnad JCB 409 gebraucht
JCB 409 begagnad JCB 409 gebraucht
JCB 409 begagnad JCB 409 gebraucht
JCB 409 begagnad JCB 409 gebraucht
JCB 409 begagnad JCB 409 gebraucht
JCB 409 begagnad JCB 409 gebraucht
JCB 409 begagnad JCB 409 gebraucht
more images
Tyskland Oerel
941 km
JCB 409 begagnad
JCB409 gebraucht
Ringa
SmÄannons
JCB 409 NY JCB 409 NEU
JCB 409 NY JCB 409 NEU
JCB 409 NY JCB 409 NEU
JCB 409 NY JCB 409 NEU
JCB 409 NY JCB 409 NEU
JCB 409 NY JCB 409 NEU
JCB 409 NY JCB 409 NEU
JCB 409 NY JCB 409 NEU
JCB 409 NY JCB 409 NEU
JCB 409 NY JCB 409 NEU
more images
Tyskland Oerel
941 km
JCB 409 NY
JCB409 NEU
Ringa
SmÄannons
Lastare JCB 409 Demo
Lastare JCB 409 Demo
Lastare JCB 409 Demo
Lastare JCB 409 Demo
Lastare JCB 409 Demo
Lastare JCB 409 Demo
Lastare JCB 409 Demo
Lastare JCB 409 Demo
Lastare JCB 409 Demo
Lastare JCB 409 Demo
Lastare JCB 409 Demo
more images
Tyskland Bredenbek
833 km
Lastare
JCB409 Demo
Ringa
SmÄannons
Lastare JCB 409 DEMO BJ 24 350h
Lastare JCB 409 DEMO BJ 24 350h
Lastare JCB 409 DEMO BJ 24 350h
Lastare JCB 409 DEMO BJ 24 350h
Lastare JCB 409 DEMO BJ 24 350h
Lastare JCB 409 DEMO BJ 24 350h
more images
Tyskland Stade
915 km
Lastare
JCB409 DEMO BJ 24 350h
Ringa
SmÄannons
Hjullastare JCB 407 * incl. Gabel * 4 in 1 Schaufel *vgl 406 409
Hjullastare JCB 407 * incl. Gabel * 4 in 1 Schaufel *vgl 406 409
Hjullastare JCB 407 * incl. Gabel * 4 in 1 Schaufel *vgl 406 409
Hjullastare JCB 407 * incl. Gabel * 4 in 1 Schaufel *vgl 406 409
Hjullastare JCB 407 * incl. Gabel * 4 in 1 Schaufel *vgl 406 409
Hjullastare JCB 407 * incl. Gabel * 4 in 1 Schaufel *vgl 406 409
Hjullastare JCB 407 * incl. Gabel * 4 in 1 Schaufel *vgl 406 409
Hjullastare JCB 407 * incl. Gabel * 4 in 1 Schaufel *vgl 406 409
Hjullastare JCB 407 * incl. Gabel * 4 in 1 Schaufel *vgl 406 409
Hjullastare JCB 407 * incl. Gabel * 4 in 1 Schaufel *vgl 406 409
Hjullastare JCB 407 * incl. Gabel * 4 in 1 Schaufel *vgl 406 409
Hjullastare JCB 407 * incl. Gabel * 4 in 1 Schaufel *vgl 406 409
more images
FĂŒrth
1 323 km
Hjullastare
JCB407 * incl. Gabel * 4 in 1 Schaufel *vgl 406 409
Ringa
SmÄannons
Lastare JCB 409 -gebraucht- Euro hydr.
Lastare JCB 409 -gebraucht- Euro hydr.
Lastare JCB 409 -gebraucht- Euro hydr.
Lastare JCB 409 -gebraucht- Euro hydr.
Lastare JCB 409 -gebraucht- Euro hydr.
Lastare JCB 409 -gebraucht- Euro hydr.
Lastare JCB 409 -gebraucht- Euro hydr.
Lastare JCB 409 -gebraucht- Euro hydr.
Lastare JCB 409 -gebraucht- Euro hydr.
Lastare JCB 409 -gebraucht- Euro hydr.
Lastare JCB 409 -gebraucht- Euro hydr.
Lastare JCB 409 -gebraucht- Euro hydr.
more images
Tyskland Oerel
941 km
Lastare
JCB409 -gebraucht- Euro hydr.
Ringa